20. 2. 2014

Paní učitelka Lída Mezihoráková byla tak hodná, že pro kolegyně připravila další díl seriálu školení pletení z papíru. V těchto školeních pokračujeme v rámci udržitelnosti projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální.

2. 5. 2011

Máme sbaleno, jsme natěšeni a odjíždíme na Rohozec. Díky práci paní učitelek, podpoře města Kolína a sponzorského daru od paní Mertlové nás čeká týden pobytu v přírodě, společné vaření, učení a hraní. Všem moc děkujeme !

9. 11. 2010

V rámci projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" se žáci I.C, II.C a II.A zapojili do soutěže o vytvoření znaku města z odpadových materiálů. Soutěž organizuje Agentura Dobrý den z Pelhřimova a jejím cílem je vytvořit světový rekord v počtu realizovaných znaků. Spolu s námi soutěží již více jak 500 škol z celé republiky. Držte nám palce!

20. 10. 2010

Z projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" financovaného z prostředků ESF a ČR se uskutečnilo školení, ve kterém se naši učitelé seznámili s různým technikami malby na hedvábí. Paní učitelka Šimáková představuje na fotografii svůj výrobek.

15. 9. 2010

Z projektu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" financovaného z prostředků ESF a ČR byli proškoleni naši učitelé v tvořivé činnosti s polymerovou modelovací hmotou CERNIT. Mnohé nápady jsme si hned vyzkoušeli, a tak vznikly originální šperky, dekorativní lžičky a ozdobné talířky. Za školení děkujeme!

8. 9. 2010

Začátek školního roku oslavili žáci, zúčastnění na projetu "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností na ZŠ speciální", vařením. Společně vytvořili a spořádali velkou mísu těstovinového salátu s kuřecím masem. Dokonce ani rajčata, okurky, sýr a jiné pochutiny nebyly špatné, ale kuře je kuře a na tom se shodli všichni.

1. 2. 2010

Projekty "Anglicky na ZŠ praktické" a "Zvýšení čtenářské gramotnosti" vstoupily do druhé třetiny a přidal se k nim mladší bratr projekt "Rozvoj a zkvalitnění pracovních dovedností" určený pro žáky speciální školy. Jeho cílem je vytvoření metodiky na pracovní činnosti. Manažerem projektu je Bc. Hana Bendová a její pravá ruka Mgr. Radka Dostálová.