border

AktualityVideo
aktuality BOx

30. 6. 2021

Přejeme všem žákům hezké prázdniny a zde je malé ohlédnutí za školním rokem 2020/2021.
boxBottom
aktuality BOx

23. 6. 2021

Konec školního roku jsme zakončili výletem do ZOO v Jihlavě. Viděli jsme žirafy, zebry, klokany, hrošíka, ale i nebezpečné kousky, například tygry, aligátora, hady. Na lesní stezce jsme si zkusili poskládat několik rébusů z prostředí lesa a živočichů, kteří v něm žijí. Výlet se nám moc líbil.
boxBottom
aktuality BOx

26. 2. 2021

Masopustní karneval jsme si hezky užili i ve 2.A. Celým dnem byly děti doprovázeny pohádkovými postavami a nechybělo ani plnění zábavných úkolů v doprovodu vodnice Markéty Táborské a víly Amálky alias Terezky Nesvadbové.
boxBottom
aktuality BOx

24. 2. 2021

Hodina zakázaného tělocviku bez tělocviku jako pobyt na čerstvém vzduchu. Ty trubky se jmenují boomwhackers a jsou "made in USA"! Ale rozšířenější je možná konkurenční bobotubes a říká se jim trubky. Pak má být život jednoduchý.
boxBottom
aktuality BOx

16. 2. 2021

Po šesti letech provozu školního snoezelenu přišel čas na jeho rekonstrukci od podlahy. U příležitosti znovuotevření jsme pro Vás natočili ukázku práce s žáky, střípky jejich radosti a nadšení z nových zážitků. Děkujeme paní učitelce Radce Dostálové a ostatním učitelům, kteří se zde dětem s láskou věnují!
boxBottom
aktuality BOx

15. 6. 2020

Spousta dětí se těšila na školu a teď si užívá učení i legrace s kamarády. Někteří mají ale strach ze zákeřného viru a vzdělávají se i nadále online. Ať je to tak nebo tak, každému se pečlivě a s láskou věnujeme. Ukázka je ze čtení 2.A s paní učitelkou Martinou Šimákovou.
boxBottom
aktuality BOx

14. 12. 2019

Třetí vánoční koncert pro rodiče, učitele a veřejnost v evangelickém kostele přinesl tu pravou vánoční atmosféru. Děti pod taktovkou Mgr. Ivy Mikšovské a za doprovodu kláves: Mgr. Evy Mikšovské a kytary: Mgr. Tomáše Křivy zpívaly přímo od srdíčka. Děkujeme, bylo to nádherné!
boxBottom
aktuality BOx

14. 12. 2017

Vánoční besídka se stala příležitostí pro premiéru nového videoklipu písně "Prosinec", který nazpívali a natočili sami žáci 5.A pod vedením paní učitelky Mgr. Martiny Šimákové. Slavnostní uvedení filmu bylo za účasti herců, režisérky, recitátorů, sólisty na housle a rautu z vlastnoručně napečeného cukroví. Gratulujeme k úspěchu!
boxBottom
aktuality BOx

22. 6. 2017

Už po 13. jsme pořádali Hry pro RADOST – sportovní den pro osoby s mentálním postižením ze Stř. kraje. A co jsme zažili? Atletické výkony atakující světové rekordy. Ale také vystoupení našeho M. Jacksona, velký rytířský turnaj, skákací hrad, motorky a spoustu sluníčka. Hlavně ale skvělou zábavu s kamarády. Děkujeme všem za pomoc! FOTKY VIDEO
boxBottom
aktuality BOx

9. 6. 2017

I třídy prvního stupně ZŠ a třídy speciální školy se zúčastnily sportovní aktivity s dráčkem Pepe. Přijel k nám pan Josef Salák z Kutné Hory a ukázal nám spoustu míčových her, při kterých jsme se všichni nejen zapotili, ale i zasmáli. Dětem se hodina, strávená s míčem v ruce, moc líbila. Děkujeme!
boxBottom
aktuality BOx

5. 5. 2017

Děti z MŠ speciální přijel navštívit dráček Pepe. Hodinku aktivit, kdy děti využily přirozeného pohybu připravil trenér dětí a mládeže Josef Salák z Kutné Hory.
boxBottom
aktuality BOx

7. 10. 2016

Týdenní rehabilitační pobyt na zdravém vzduchu u Telče byl o cvičení, vycházkách, hrách, legraci, zábavě, přátelství i dobrém jídle. Byl plný krásných zážitků, na které budeme vzpomínat celý život. Určitě si doma rádi poslechnete vyprávění nad krásnými fotkami.
boxBottom
aktuality BOx

30. 5. 2016

Ukázka ze školních masáží probíhajících pod vedením certifikované instruktorky MISP Mgr. Radky Dostálové ve spolupráci s třídními učiteli na ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Masáže podporují prevenci šikany, zlepšení komunikace, naplnění potřeby kontaktu, redukci agresivity... Nás to baví a co Vás?
boxBottom
aktuality BOx

29. 5. 2016

Četa o síle 4 mužů: Věry, Petra, Kamila, Dana a velení Poručíka Míry a Majora Pavla, se aktivně účastnila bojů 9. ročníku Boganova Poháru - Vylodění v Normandii 1944. Obojživelná akce spojeneckých vojsk se odehrála na krvavých plážích Chotěšic. Mužstvo prokázalo odvahu, sílu, vytrvalost a jedinečnou týmovou spolupráci!
boxBottom
aktuality BOx

28. 4. 2016

22 let se sjíždíme, abychom společně oslavili a zahájili vernisáž výtvarné výstavy RADOST. Výstava byla vždy celostátní, ale letos i s mezinárodní účastí. Navíc byla oživena hrou po pamětihodnostech města Kolína a zábavným dopolednem v kulturním domě. Moc jsme se bavili! A vy, kdo jste tam nebyli, se můžete podívat alespoň na video z akce.
boxBottom
aktuality BOx

1. 4. 2016

Silný zážitek ze spojení sil a naladění duší ve společném rytmu to byly "Adamovy bubny". Akce při které žáci i učitelé veškerou energii vynaloží do dunících úderů. Kdo nezažil, nepochopí... Podívejte se alespoň na fotky a videa!
boxBottom
aktuality BOx

19. 3. 2016

Nezapomínejme, že cesty k životní spokojenosti a naplněnosti mohou být různé. Posilujme v dětech silné stránky a dbejme na to, aby se jim dostalo adekvátního vzdělávání, které odpovídá jejich potřebám. Spokojenost našich dětí a jejich uplatnění nezajistí maturita, ale pocit, že jsme na správném místě, kde můžeme realizovat své dovednosti.
boxBottom
aktuality BOx

9. 4. 2015

Žáci 9.A při hodině hudební výchovy nazpívali a nahráli videoklip písně 18 rokov. Klávesy: Ivan Žemba, kytara: Mirek Pompa, bicí: Tomáš Surmaj a Kateřina Gašparová, zpěv: Michal Holub, Jan Mikita, Adéla Žembová, Lucie Danková. Vstupenky na koncertní turné lze zakoupit v ředitelně školy.
boxBottom
aktuality BOx

11. 12. 2014

Závěr projektu vybavení Rehabilitační místnosti jsme patřičně oslavili! Přestřižením pásky slavnostně děkujeme Nadaci ČEZ, která přispěla 50 tis. Kč na vybavení Snoezelenu elektronikou, vizuálními efekty, audio soustavou a video projektorem. Místnost využívají žáci od 3 let speciální MŠ až po žáky střední školy Praktické a to při skupinové i individuální terapii.
boxBottom
aktuality BOx

13. 1. 2014

Kroužek Malých vědců dnes dokazoval přítomnost CO2. Pokud si budete chtít pokus také vyzkoušet, musíte si pořídíte sodu, ocet a svíčku. Návod na celý pokus si pak můžete přehrát na videu i s popisem paní učitelky Dity Ságlové a předvedením žákyně Nikoly ze třídy 6.A.
boxBottom