AktualityVideo

24. 7. 2021

Ve dnech 19.7. - 23.7. proběhl pro členy SPMP příměstský tábor na téma "Indiáni". Tábor se velmi povedl, děti i vedoucí byli nadšení a už se těšíme na příští rok.

30. 6. 2021

Také žáci 5.A se připojují s přáním krásných a pohodových letních prázdnin!

30. 6. 2021

Přejeme všem žákům hezké prázdniny a zde je malé ohlédnutí za školním rokem 2020/2021. Přeje 2.A. ODKAZ NA VIDEO

30. 6. 2021

Děkujeme všem dětem a rodičům z MŠ za společně strávený školní rok. Potěšily nás dárečky, květiny a milá slova podpory a uznání naší práce. Moc si toho vážíme. Užijte si ve zdraví krásné a pohodové léto :-)

30. 6. 2021

Krásné prázdniny, hodně sluníčka, zážitků a dobrodružství přeje 8. C.

30. 6. 2021

Se školním rokem 2020/2021 se důstojně rozloučila i třída 3.A. Všichni jsme se na poslední školní den vyfešákovali. Nevíce nám, ale stejně slušel úsměv.

29. 6. 2021

Všechny "větší" děti z 5.A, 6.A, 7.A, 8. i 9.A vyrazily na nedaleké Hradišťko. Cestou jsme se pořádně unavili, a tak jsme jen uvítali vodní hry na ochlazení rozpálených těl. Zpáteční cesta nás zavedla lesoparkem Borky až k lávce přes Labe a odtud pak už do školy. Letošní poslední cvičení v přírodě jsme si pořádně užili!

29. 6. 2021

Všem dětem a zaměstnancům do školy přejeme z nemocnice slunečné prázdniny, plno nových kamarádů a hlavně ať jste všichni zdraví. Dana a Iveta

29. 6. 2021

Na Jednotce intenzivní péče v nemocnici leží děti s vážnějšími problémy. Snažíme se jim čas strávený v nemocnici zpříjemnit zábavnými hrami a povídáním. Hádejte, kdo vyhrál pexeso?

29. 6. 2021

Zábavným zpestřením konce školního roku bylo soutěžní klání žáků 1. stupně. V kombinovyných týmech řádily děti z 1.A, 2. A a 3.A. Děkujeme panu učiteli Malinovi za dopoledne plné her, zábavy a smíchu.

28. 6. 2021

Děti ze 3.A se vydaly na cvičení v přírodě k vodopádu do Polep. Při pracovním vyučování si vyrobily EKO loďky z korku a párátek, které poslaly po potoce vstříc letním prázdninám.

26. 6. 2021

Všichni žáci 5.A si dodali odvahy a nasedli na koně ze starokolínského statku, aby si na místní jízdárně zajezdili. Sice jsme občas nevypadali zrovna jako praví žokejové, ale moc se nám to líbilo. Přece jenom, nejkrásnější pohled je z koňského hřbetu! Po jízdě jsme ještě byli odměněni kornoutovou zmrzlinou. Moc jsme si to užili!

26. 6. 2021

I přes počáteční nepříznivé počasí se žáci 5.A vydali na školní výlet. Jeli jsme na statek ve Starém Kolíně. Cestou od vlaku jsme objevili překrásný rybníček plný leknínů. Na statku nás již čekali a směli jsme si prohlédnout a většinou i pohladit všechna zvířátka, která zde mají. A že jich nebylo málo!

26. 6. 2021

Myslíte si, že káva je jen na pití? My v nemocnici jsme zjistili, že se s kávou dá i malovat. Nejdříve se použijí voskovky a pak se obrázek několikrát kávou přetře štětcem. Děti si u malování ještě poslechly pohádku, kterou jim přečetla spisovatelka Martina Pupcsiková.

25. 6. 2021

DESET STATEČNÝCH ABSOLVENTŮ. V pátek 25. 6. se uskutečnilo v obřadní síní na radnici města Kolín slavnostní předávání závěrečných vysvědčení studentům Praktické školy dvouleté. Všem absolventům srdečně blahopřejeme.

24. 6. 2021

Ve 2.C jsme měli poslední hodinu pracovního vyučování a věnovali jsme ji vaření. Vanilkový puding s čerstvými jahodami a šlehačkou byl sladkou tečkou.

23. 6. 2021

Konec školního roku jsme zakončili výletem do ZOO v Jihlavě. Viděli jsme žirafy, zebry, klokany, hrošíka, ale i nebezpečné kousky, například tygry, aligátora, hady. Na lesní stezce jsme si zkusili poskládat několik rébusů z prostředí lesa a živočichů, kteří v něm žijí. Výlet se nám moc líbil.ODKAZ VIDEO

22. 6. 2021

Tak jsme se konečně dočkali! Již několikrát jsme se marně pokoušeli prohlédnout si kolínské terasy městského společenského domu, které byly během pandemie uzavřené. Až nyní se nám to podařilo. Pročetli jsme si informace na tabulích, užili jsme si podívané na řeku i skálu s Práchovnou, Radimského mlýn i kolínskou Marínu. Výhled to byl nádherný!